مقالات ( بلاگ )

چقدر طول می‌کشه زبان کره‌ای یاد بگیرم؟

چقدر طول می کشه زبان کرهع ای یاد بگیرم؟

 آیا یادگیری زبان کره ای سخت است؟ (به همراه کد تخفیف)

پاسخگویی به این سوال مستقیما بستگی به این دارد که زبان مبدا شما چیست، یعنی زبانی که توسط آن شما اقدام به یادگیری زبان کره‌ای می کنید مهم است. شما که خواننده این مطلب هستید پس قاعدتا زبان مادری شما فارسی است یا به زبان فارسی مسلط هستید. پس می توان گفت به لطف اینکه ساختار جمله‌ای زبان کره‌ای تقریبا به زبان فارسی نزدیک می باشد، می توان نتیجه گرفت که یادگیری زبان کره‌ای برای ما فارسی زبانان آنقدرها هم سخت نیست.

برای یادگیری زبان کره‌ای، اول باید با الفبای آن آشنا شد. بر خلاف تصویر عموم نوشتار زبان‌های آسیای شرقی، در هم و شبیه نقاشی نیست. حداقل می توانم بگویم نوشتار زبان کره‌ای اصلا اینطور نیست. نوشتار زبان کره‌ای که به آن hangeul (هانگول) گفته می‌شود، دارای یک سیستم منطقی برای نوشتن است که باعث می‌شود یادگیری‌ نوشتار این زبان، مثل آب خوردن باشد! شاید تعجب کنید اما اگر همیشه از خودتان می پرسیدید چقدر طول می کشد که زبان کره ای یاد بگیرید، باید بگویم شما می توانید در کمتر از دو ساعت نوشتار زبان کره‌ای را بیاموزید.

البته پاسخ بلندتر به این سوال به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد مانند: انگیزه شما برای یادگیری، متد درس خواندن‌ و توانایی شما در یادگیری زبان یا بهتر بگویم مدت زمان یادگیری زبان کره ای مستقیما به این مرتبط است که شما چه مدل زبان‌آموزی هستید.

اگر همچنان پاسخ این سوال را نگرفته اید که “چه مدت طول می کشد تا زبان کره ای یاد بگیرم ؟ باید سری بزنیم به آمار.طبق آمار سازمان FSI، برای اینکه به حد خوبی در زبان کره‌ای برسیم نیاز داریم که حدود ۲۲۰۰ ساعت و یا ۸۸ هفته پشت سر هم زبان کره‌ای بخوانیم. اما نکته ای که باید توجه داشته باشیم این است که این آمار برای زبان آموزانی است که زبان مادریشان انگلیسی است و همانطور که در بالا برای شما توضیح دادم یادگیری زبان کره ای برای فارسی زبانان به مراتب آسان تر از یادگیری زبان کره ای برای انگلیسی زبانهاست، پس این عدد 2200 ساعت یا 88 هفته برای فارسی زبانان تا حدی پایین تر خواهد بود.

آیا زبان دیگری به غیر از زبان مادری (به عنوان زبان دوم) بلدید؟

اجازه بدید از زاویه دیگری به این موضوع بپردازیم. قبلا تجربه یادگیری زبان دیگری را داشته اید؟ اگر جواب‌ شما بله‌ است، باید این مژده را به شما بدهم که می توانید از این موضوع (دو زبانه بودن) در پروسه یادگیری زبان کره ای سود ببرید. اما باید این نکته را هم یادآور بشوم که در صورتی که زبان دوم شما زبانی نزدیک به زبان کره ای است مثلا زبان چینی، برای یادگیری واژگان کره ای به عنوان زبان سوم احتمالا دچار مشکل خواهید شد. البته باز هم جای نگرانی نیست، برای زبان آموزان این یک امر اجتناب ناپذیر است که همگام یادگیری زبان‌های جدید، زبان‌هایی که مشابه هم هستند را با هم اشتباه بگیرند. ولی با قانون ” سه ت ” کنارتیم یعنی ” تعلیم، تمرین و تکرار” می توانید از این مانع هم به سلامت عبور کنید.

زبلن کره‌ای چند ترم است؟

برای یادگیری زبان کره ای، شما باید تعدادی از ترم های آموزشی را طی کنید. تعداد ترم ها بستگی به سطح شروع، هدف، و منبع آموزشی شما دارد. به طور کلی، می توان گفت که برای رسیدن به سطح متوسط یا پیشرفته در زبان کره ای، شما نیاز به حداقل چهار تا هشت ترم دارید. هر ترم معمولا شامل چندین جلسه یا ساعت آموزش است.

چه جوری زبان کره ای یاد بگیرم؟

برای اینکه زبان کره‌ای را سریع‌تر یاد بگیرید، به بهترین روش‌های یادگیری زبان نیاز دارید که در این مقاله می توانید روش های یادگیری زبان را مطالعه کنید. اگر تنها روش یادگیری شما استفاده از برنامه‌های یادگیری زبانی است که صرفا نیاز به تایپ کردن دارد،  باید بگویم متاسفم! مسیر یادگیری‌ شما اشتباه است. شما هیچ وقت نمی‌توانید بدون صحبت کردن، زبان کره‌ای‌تان را تقویت کنید. شما نباید به مدت زمان یادگیری زبان کره ای اهمیت بدهید! اتفاقا شما به روشی نیاز دارید که بتوانید درست آموزش ببینید، نه سریع آموزش ببینید!

روش یادگیری زبان کره ای شما باید بر روی چهار مهارت یادگیری استوار باشد: 

  1. خواندن
  2.  نوشتن
  3.  گوش‌دادن
  4. صحبت‌کردن

فقط با تقویت کردن هر چهار مورد بالا می‌توانید به زبان کره‌ای مسلط شوید.

آمورش زبان کره‌ای را از کجا شروع کنم؟

راه های زیادی برای شروع یادگیری زبان کره ای وجود دارد، اما مهمترین چیز یادگیری الفبای کره ای است که Hangeul نام دارد. یادگیری Hangeul بسیار آسان است و به شما در خواندن، نوشتن و تلفظ صحیح کلمات کره ای کمک می کند. با دنبال کردن این درس ویدیویی ¹ می توانید هانگول را در کمتر از یک ساعت یاد بگیرید.

هنگامی که Hangeul را یاد گرفتید، می توانید شروع به یادگیری جملات و دستور زبان کره ای کنید. می توانید از دوره های آنلاین، برنامه ها، کتاب ها یا پادکست ها برای کمک به شما در این زمینه استفاده کنید. دوره آموزش زبان کره‌ای کنارتیم از صفر مطلق و بدون هیچ پیش‌نیازی به شما می آموزد که چگونه با استفاده از کلمه 이다 (بودن)، نحوه استفاده از اعداد کره ای، واژگان، عبارات، صرف، افتخارات و موارد دیگر جملات بسازید.

بهترین راه برای یادگیری زبان کره ای این است که هر روز آن را تمرین کنید و تا حد امکان خود را در معرض این زبان قرار دهید. می‌توانید درام‌های کره‌ای را تماشا کنید، به موسیقی کره‌ای گوش دهید، وب‌تون‌های کره‌ای را بخوانید یا با افراد بومی به صورت آنلاین چت کنید. همچنین می‌توانید یک شریک زبان یا یک معلم خصوصی پیدا کنید که می‌تواند به شما در مهارت‌های گفتاری و شنیداری کمک کند.

یادگیری یک زبان جدید می تواند چالش برانگیز، اما سرگرم کننده و با ارزش باشد. امیدوارم این پاسخ به شما کمک کند تا سفر خود را برای یادگیری زبان کره ای آغاز کنید. 화이팅! (فایتینگ!) 😊

چقدر زمان برای مطالعه زبان کره‌ای دارید؟

عموما وقتی فردی از من می پرسد: “چقدر طول می‌کشد تا زبان کره‌ای یاد بگیرم؟”، به او پاسخ می دهم: این خود شما هستید که در قدم اول می توانید به این سوال پاسخ دهید. در قدم اول باید مشخص کنید که چقدر زمان برای مطالعه زبان کره ای دارید. حتی اگر برنامه‌تان خیلی شلوغ است، باز هم همیشه باید برای یادگیری زبان کره‌ای وقت بگذارید. سعی کنید زبان کره‌ای را وارد برنامه زندگی‌تان کنید؛ پادکست گوش کنید. موقعی که ورزش می‌کنید به موسیقی KPOP گوش بدهید. فیلم و سریال های کره ای یا KDRAMA تماشا کنید. این فعالیت‌های کوچک باعث می‌شوند که کم کم به زبان کره‌ای مسلط شوید.

آیا می شود زبان کره ای را در یک سال یاد گرفت؟

خیلی خلاصه به شما بگویم: بله! می‌شود. اما برای این جوابم می خواهم چند شرط قرار بدهم :

اگر هر روز بیشتر از ۶ ساعت مطالعه کنید می‌توانید زبان کره‌ای را در یک سال یاد بگیرید (تقریبا ۴۳ ساعت در هفته.) با ۲۰ دقیقه مطالعه روزانه، احتمالا ۲۰ سال طول می‌کشد تا به زبان کره‌ای تسلط کامل پیدا کنید. اگر زمان مطالعه‌ خود را بتوانید فقط به ۱ ساعت در روز افزایش بدهید، تقریبا بعد از ۶ سال و نیم تا ۷ سال به زبان کره ای مسلط خواهید شد. خیلی از شما ممکن است بگویید من ۷ سال وقت ندارم! نگران نباشید! زمانی که از تکنیک‌های درست و مناسب استفاده کنید، می‌توانید کیفیت یادگیری‌تان را بالا ببرید.

چه جوری زبان کره‌ای رو سریع‌تر یاد بگیرم؟

اگر اعدادی که در بالا گفته شد شما را نگران کرده، اصلا غصه نخورید. با رعایت کردن چهار نکته زیر خیلی راحت می توانید به پروسه یادگیری زبان کره ای سرعت ببخشید.
 
  • با منابع مناسب یاد بگیرید: باید از روش و منبعی استفاده کنید که برای شما مناسب باشد. این منبع می‌تواند کتاب درسی یا حتی یک نرم‌افزار باشد. ولی نباید فراموش کنید که به طور پیوسته مطالعه‌ را ادامه بدهید.
  • کلماتی را یاد بگیرید که تعداد استفاده بیشتری دارند: مهم نیست چند کلمه بلد هستید، مهم این است که کلماتی که آموختید چقدر استفاده دارند. باید به دنبال کلمات مرتبط و مفید باشید تا بفهمید افراد native چطوری صحبت می‌کنند.
  • خودتان را در زبان کره‌ای غرق کنید!: غرق در زبان یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری است. اگر نمی‌توانید هزینه کنید و یک سال کامل در کره زندگی کنید اصلا نگران نباشید، می‌توانید از خانه خودتان در فرهنگ کره‌ای غرق شوید. موسیقی گوش کنید، سریال ببینید و یا حتی اخبار کره‌ای بخوانید. هر چقدر که بیشتر در معرض زبان باشید، سریع‌تر یاد می‌گیرید.
  • مرور کنید: همه می‌خواهند زبان را در سریع‌ترین زمان ممکن یاد بگیرند و از مرور کردن غافل می‌شوند. اگر مرور کردن را فراموش کنید تمام زحمات‌تان بیهوده و شاید بلااستفاده شوند. در فواصل زمانی مختلف دروس قبلی را مرور کنید تا به صورت کامل کلمات و زبان کره ای جای خود را در حافظه‌ شما تثبیت کند.

آموزش 20 کلمه پر استفاده زبان کره‌ای

مطمئنا، من می توانم چند لغت اصلی کره ای را به شما یاد بدهم. در اینجا 20 کلمه رایجی که می توانید در مکالمات روزمره استفاده کنید آورده شده است. من آنها را به هانگول (الفبای کره ای)، رومی سازی (تلفظ انگلیسی) و ترجمه انگلیسی خواهم نوشت.

 

– 안녕하세요 (annyeonghaseyo) – سلام

– 감사합니다 (gamsahamnida) – متشکرم

– 네 (نه) – بله

– 아니요 (aniyo) – نه

– 미안해요 (mianhaeyo) – متاسفم

– 이름 (ireum) – نام

– 나이 (nai) – سن

– 가족 (gajok) – خانواده

– 친구 (chingu) – دوست

– 음식 (eumsik) – غذا

– 물 (mul) – آب

– 커피 (keopi) – قهوه

– 책 (chaek) – کتاب

– 학교 (hakgyo) – مدرسه

– 공부 (gongbu) – مطالعه

– 영화 (yeonghwa) – فیلم

– 음악 (eumak) – موسیقی

– 쇼핑 (syoping) – خرید کردن

– 여행 (yeohaeng) – سفر

– 날씨 (nalssi) – آب و هوا

اگر زبان کره‌ای یاد بگیرم، چه مزایایی برای من دارد؟

اگر زبان کره ای را یاد بگیرید، مزایای زیادی را تجربه خواهید کرد که زندگی شخصی و حرفه ای شما را غنی می کند. برخی از مزایای احتمالی عبارتند از:

 

– شما می توانید با حدود 80 میلیون نفر که به زبان کره ای به عنوان زبان اول خود صحبت می کنند و احتمالاً بیشتر افرادی که به آن به عنوان زبان دوم یا سوم صحبت می کنند، ارتباط برقرار کنید.

– به فرهنگ غنی و متنوع کره مانند موسیقی، نمایش، سینما، ادبیات، هنر، آشپزی و تاریخ دسترسی خواهید داشت. شما می توانید از موج کره ای (Hallyu) سرگرمی های محبوب بدون زیرنویس یا ترجمه لذت ببرید.

– فرصت های شغلی و روابط تجاری بهتری خواهید داشت، زیرا کره جنوبی یکی از مرفه ترین و تأثیرگذارترین کشورهای جهان است. همچنین اگر می‌خواهید برای شرکت‌های جهانی مانند سامسونگ، هیوندای، ال‌جی، یا کیا کار کنید، مزیتی خواهید داشت.

– زبانی منطقی و زیبا را یاد خواهید گرفت که دارای سیستم نوشتاری ساده و منظم (هنگول) است که در کمتر از یک ساعت می توانید به آن مسلط شوید. همچنین یادگیری زبان‌های دیگر مانند ژاپنی و چینی آسان‌تر خواهد بود، زیرا آنها واژگان و دستور زبان را با کره‌ای به اشتراک می‌گذارند.

– توانایی های شناختی و سلامت روان خود را تقویت خواهید کرد، زیرا یادگیری یک زبان جدید می تواند حافظه، ضریب هوشی، حل مسئله، تصمیم گیری، تفکر انتقادی و مهارت های همدلی شما را بهبود بخشد. همچنین می تواند شروع زوال عقل و بیماری آلزایمر را به تعویق بیندازد.

 

اینها تنها بخشی از مزایای شگفت انگیز یادگیری زبان کره ای است. اگر علاقه مند به یادگیری این زبان هستید، می توانید با تماشای این درس ویدیویی که خواندن و نوشتن هانگول را به شما آموزش می دهد، شروع کنید.

از همین امروز زبان کره‌ای را یاد بگیر

“پکیج آموزش زبان کره ای کنارتیم”، به شما کمک خواهد کرد که با بهترین منابع، زبان کره ای را یاد بگیرید. این دوره آموزشی بر اساس کتاب های دانشگاه سئول طراحی شده است که یکی از معتبرترین کتاب های آموزش زبان کره ای در کره جنوبی به شمار می روند. نکته حائز اهمیتِ “دوره آموزش زبان کره ای آکادمی کنارتیم” برای زبان آموزانی که نگران این هستند که یادگیری زبان کره ای چقدر زمان می برد یا یادگیری زبان کره ای چقدر سخت است این است که این دوره دارای پشتیبانی آنلاین توسط مدرس به صورت روزانه است و شما در هر ساعت از روز (در ساعات پشتیبانی) می توانید با مدرس دوره در ارتباط باشید و اشکالاتتان را برطرف نمایید. شایان ذکر است که به همراه این دوره، فایل PDF هشت کتاب به ارزش 500 هزار تومان به صورت رایگان به شما اهدا خواهد شد.
به عنوان جمله آخر خاطر نشان می کنم که گر قصد دارید با یک روش استاندارد زبان کره ای را یاد بگیرید؛ همین امروز شروع کنید.
شما شروع کن، ما کنارتیم!
 
کد تخفیف 50% دوره آموزش زبان کره‌ای: startkorean

تهیه دوره زبان کره ای کنارتیم

بیشتر از 15 ساعت ویدیوی آموزشی با تدریس فرزانه طباطبایی نیا

زبان کره ای

649,000 تومان
مدرس: فرزانه طباطبایی نیا ، +45 جلسه ، +16 ساعت
نوشته قبلی

هایائو میازاکی ، افسانه ای که زنده است !

نوشته بعدی

چطور اولین مشتری خود را پیدا کنیم؟

12 دیدگاه در “چقدر طول می‌کشه زبان کره‌ای یاد بگیرم؟

  1. با دوره زبان کره ای کنارتیم تا چقدر میشه پیشرفت کرد تو زبان کره ای؟

  2. من چند ماهی هست شروع کردم و روزی حداقل یک ساعت براش زمان میذارم و از این جهت خیلی خوشحالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری