مقالات ( بلاگ )

موفقیت چیست ؟

موفقیت چیست؟

به چه چیزی موفقیت می گویند؟

اکثر مردم هر وقت کلمه موفقیت را می شنوند به افراد مشهو، هنرمندان، سیاستمداران و تاجران فکر می کنند. اگر معنی کلمه موفقیت را در فرهنگ لغت جستجو کنید، متوجه می شوید که به معنای دستیابی به هدف یا اهداف است.بنابراین اساساً هر کسی می‌تواند با دستیابی به هدف یا اهداف خود به موفقیت دست پیدا کند. اما برای رسیدن به هدف یا اهدافتان باید کارهایی انجام دهید تا بتوانید به کلمه موفقیت روح ببخشید که قدرت پیدا کند تا در زندگیتان جریان پیدا کند. شما برای رسیدن به اهدافتان نیاز به راهنما دارید اما باید توجه داشته باشید که این خود شما هستید که در نهایت تصمیم می گیرید که چه کاری را انجام دهید.

چه چیزی یک فرد را موفق می کند ؟

افراد مشهور، هنرمند، سیاستمدار و تاجران میتوانند الگوی خوبی برای شما باشند. این افراد برای رسیدن به موفقیت سخت کوشی،فداکاری،رویا پردازی و تلاش بسیار می کنند و همواره از این نکات به عنوان رازهای موفقیت در زندگی این افراد نام برده می شود. اما مهم ترین امر در موفقیت این افراد شاید این است که افراد موفق کاری را انجام می دهند که دوست دارند نه کاری که بقیه از آنها می خواهند، بنابراین راهنمایی یا استفاده از الگو فقط کمک میکند تا انها تصمیم بهتری بگیرند ودر نهایت  آنچه را که احساس می کنند برای کسب و کارشان درست است انجام می دهند.

برای رسیدن به موفقیت به جز تلاش و کوشش چیزهای دیگری هم لازم است. شما باید قبل از شروع هر کاری، اول در مورد آن کار، مسیر، سختی ها و پیچ و خم هایش اطلاعات کافی به دست بیاورید. قبل از حرکت باید مسیر را درست بررسی کنید و تمام احتمالات را در نظر بگیرید.شما باید بدانید که هر چقدر هدف بزرگتر باشد، مسیر رسیدن به آن سخت تر و دورتر است. پس خودتان را برای یک سفر دشوار آماده کنید.

چه تلاش هایی برای رسیدن به موفقیت باید انجام داد و رازهای موفقیت در زندگی کدامند؟

باید این را بدانید که تلاش کردن یا سخت کوشی فقط به معنی کار دشوار نیست. پس سوالی که پیش می آید این است: رازهای موفقیت در زندگی کدامند؟ باید بگویم هر کاری که شما را در مسیر رسیدن به موفقیت یاری کند، تلاش محسوب می شود. پس فقط کافی است که یک فرد سخت کوش واقعی باشید. سخت کوشی یعنی داشتن بدنی سالم، ذهنی قوی، اراده و نگرش مثبت نسبت به اتفاقات و در کنار همه اینها شما برای داشتن این خصوصیات، به نیرو و انرژی نیاز دارید. پس مراقب جسم و روح خود باشید.
 
علاوه بر این، فقط روی برنامه خود کار نکنید، محدودیت های خود را بالا ببرید، مسئولیت چیزهای دیگر را بر عهده بگیرید، مهارت های خود را بهبود ببخشید و مهمتر از همه به یادگیری ادامه دهید.  جدای از آن، با افراد مثبت همراه باشید، عادات مثبت را در خود ایجاد کنید و نه تنها بدن بلکه ذهن خود را نیز ورزش دهید.
 
به دست آوردن دانش برای انتخاب مسیر بهتر می تواند یکی از بهترین تلاش ها در راه رسیدن به موفقیت باشد. شما برای انتخاب مسیر درست نیاز به راهنما دارید. این راهنما میتواند چند کتاب یا چند فرد موفق نام آشنا باشند.اما باید توجه داشته باشید که اهداف و مسیر هر فرد با دیگری متفاوت است پس راهنما میتواند فقط از خطرات یا نقاط امن احتمالی به شما مشاوره بدهد و این خود شما هستید که در نهایت با توجه به دانشی که از خود و هدف خود دارید باید مسیر درست را انتخاب کنید. پس برای رسیدن به هدف و انتخاب مسیر درست دانش کسب کنید، خوب فکر کنید، زمان صرف کنید، تلاش کنید و تا انتهای مسیر به راه خود ادامه دهید.  

چطور یک شبه به موفقیت برسیم؟

باید بگویم که به هیچ عنوان این امکان برای هیچ فردی در هیچ کجای دنیا وجود ندارد که به یکباره با یک مسیر کوتاه به موفقیت دست پیدا کند و اصولا داروخانه ای یا پزشکی وجود ندارد که نسخه رازهای موفقیت در زندگی را بتواند برای شما به یک باره بپیچد. مسیر موفقیت مسیر طولانی و دشواری است. پس برای رسیدن به موفقیت به هیچ عنوان در زمان صرفه جویی نکنید. شما برای داشتن دانش یا تلاش مضاعف می توانید عجله کنید اما برای انتخاب و طی کردن مسیر نباید عجله کنید. البته بهتر است برای کسب دانش هم عجله نداشته باشید چون هر چقدر بیشتر دانش کسب کنید، ناخوداگاه هدف خود را بزرگتر می کنید و باید به این نکته توجه داشته باشید که هدف بزرگتر دانش بیشتری هم لازم دارد و کسب دانش بیشتر زمان بیشتری هم می خواهد. پس این را تا انتهای مسیر به یاد داشته باش که موفقیت هرگز یک شبه حاصل نمی شود.

آیا موفقیت می تواند مضر باشد؟

همه ما می‌دانیم که گاهی برای به دست آوردن چیزی باید چیزهایی را قربانی کنیم. موفقیت هم ممکن است چیزهای مختلفی از شما بخواهد.اما اگر به هدف خود برسید این فداکاری ها بیهوده نخواهد بود. مسلماً بسیاری از افراد به موفقیت های حرفه ای دست می یابند اما با این کار در رسیدن به موفقیت های روحی، اجتماعی و جسمی ناکام می مانند.تنش ناشی از کمبود چیزهای دیگر ممکن است باعث از هم گسیختگی آنها شود. گاهی هم این تنش ها می تواند باعث ناراحتی اطرافیان بشود. بعضی از افراد هم اگر نتوانند مانند دیگران به موفقیت برسند، افسرده می شوند. بنابراین، می توان گفت که موفقیت یا دست کم مسیر رسیدن به موفقیت، میتواند ضرر های زیادی هم داشته باشد.

نتیجه گیری

به طور خلاصه، می توان گفت که موفقیت مانند دانه ای است که برای رشد و ثمر دادن به نسبت متعادلی از همه عناصر زندگی نیاز دارد و هیچ کس نمی تواند در یک روز به موفقیت دست پیدا کند. باید مسیر را با صبوری پشت سر بگذارد و برای موفقیت با شرایط مختلف زندگی روبرو شود. مهمتر از همه، موفقیت احساس رضایتی است که هنگام رسیدن به هدف خود احساس می کنید و شاید مهم ترین عنصر و نکته در رازهای موفقیت در زندگی همین اصل آخر باشد.
نوشته قبلی

10 دوره برتر وبسایت کنارتیم

نوشته بعدی

5 دلیل برای تماشای سریال سرگذشت ندیمه

8 دیدگاه در “موفقیت چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری